הסודות שיהפכו אתכם למצליחנים ברמה עולמית-נחשפים

 

איזה יופי  שנרשמת לקבלת 5 הסודות של המצליחנים הגדולים בעולם.

אז הנה ללא שהיות חמשת הסודות שיאפשרו גם לך להפוך למצליחן בלתי ניתן לעצירה בתחומך.

קריאה מהנה ובהצלחה גדולה! 

רינה שינברג

—————————————————————

איך תהפוך למצליחן סדרתי ברמה גלובאלית

  סודות ה ניהול של האנשים המצליחים בעולם שאתה צריך לאמץ בדרכך ל הצלחה בלתי ניתנת לעצירה.

 

בסוף 2008 החלה האטה במשק ושנת 2009 הוגדרה כשנת משבר קשה לעסקים רבים בעולם ובארץ.

עסקים רבים קרסו ואחרים חוו ירידה משמעותית בהכנסותיהם, לחץ עצום להשיג את היעדים עליהם הצהירו ומורל ירוד בקרב עובדיהם.

בארגונים רבים העובדים נמצאו במה שמכונה “כוננות ספיגה”  יומית אשר משמעותה כי חשו חוסר בטחון בהמשך העסקתם וחששו כי בכל יום ייקראו למנכ”ל/מש”א על מנת שיודיע להם על פיטוריהם.

מן הסתם באווירה כזו אין לצפות כי עובדים ומנהלים יצליחו להפיק את המירב מיומם.

עם זאת, היו כמה ארגונים אשר כן שגשגו בתקופה זו- הביקוש למוצריהם עלה, מכירותיהם גדלו, חלקם אף פרצו את תחזיותיהם מספר פעמים בשנה זו ובבאות אחריה והם חוו וחווים שפע, בטחון והצלחה.

 

למה? מה מבדיל בין המנהלים שעמדו בראש הארגונים שהתקשו לשרוד לאלה אשר שגשגו בתקופה זו וממשיכים לשגשג?

לאור מה שקרה ועל מנת למנוע מכם להיות במצב כזה בעצמכם, ברצוני לשתף אתכם בתובנותיי, לגבי ההבדל בין ארגונים אשר משגשגים גם בעתות משבר לעומת אחרים.

לתובנות אלה נמצא ביסוס  גם במחקרים שנערכו על ארגונים ואנשים אשר הוגדרו כמצליחים לאורך זמן רב.

 

 

לגבי אנשים שהצלחתם מתמדת, ההצלחה היא  חיים ועבודה שמביאים עימם סיפוק אישי ומערכות יחסים בנות קיימא,  המחוללת שינוי בעל משמעות בעולם שבו הם חיים.

(מתוך “הצלחה  שנבנית לנצח”. )

 ההבדל הראשון שניתן להתייחס אליו הוא דרך המחשבה של העומד בראש אשר מוקרנת על עובדיו עד האחרון  שבהם:                                                                                             

הוא פועל ללא פשרות ומתוך יושרה פנימית עמוקה למען מטרת הצלחה שהינה משמעותית עבורו-שהינה מעין “עמוד אש” המאיר את דרכו-  וזו אינה כסף! אלא היכולת לתרום תרומה ייחודית, ליצור רישום  בר קיימא ולנהל חיים של הגשמה וסיפוק עצמי.

 בנוסף, הוא חש מחויב לעובדיו והוא יודע כי הם מחויבים לארגון ואליו.

הוא יודע ליצור מחויבות זו של העובדים דרך מתן כבוד לעובדיו והעברת מסר שיש ערך לדעותיהם ביומיום.   

 דרך העובדה שמשתף אותם בפעולות שונות ומביע   הערכה לעשייתם, מחזקת את תחושת המשמעותיות שחווים – “אתם עוזרים לי/לנו להצליח. בלעדיכם לא אספיק הכל”.  

התגמול המילולי והאחר (ולעיתים המפתיע) שמקבלים על מצוינות, אכפתיות ועבודת צוות מוסיף אף הוא לתחושת המחויבות והשייכות, לתחושת “גאוות היחידה”.

אם תוסיפו לכך,  נק’ מבט אופטימית של המוביל האומרת כי בכל מצב, קשה ככל שיהיה טמונה הזדמנות לשגשוג  וכל שנדרש הוא לזהותה מספיק מהר ולפעול לקראתה הרי שתקבלו ארגון תוסס, מלא אנרגיה,מונע להצלחה ופעולה בו העובדים חשים כי העסק ביתם ושלהם, מוכנים להשקיע מה שנדרש והם סומכים עד מאד על מנהלם/מנהיגם. במצב זה גם כאשר מצב השוק קשה הם יודעים כי ייעשה הכל על מנת לא לפגוע בהם. הם רגועים סה”כ ולכן מסוגלים ורוצים לתת כל מה שנדרש על מנת לסייע לארגון להצליח.

 

אנשים מצליחים אינם זקוקים לתמיכתו ולאישורו של הזולת כדי לשאוף למימוש הייעוד או המטרה שלהם. יש להם את התעוזה ליזום למרות לחצים חברתיים ולא כתוצאה מהם. אינם מתקבעים..אלא מקצים בעקביות את העדיפות הגבוהה ביותר לפעולה יעילה להשגת התוצאות המבוקשות. (מתוך “סקר ההצלחה העולמי”- 2006

Knowledge@Wharton

 

ההבדל השני, הוא היכולת לרתום את מועצת המנהלים/דירקטוריון למהלכים שבאותה נקודת זמן נראים על פניהם “בלתי הגיוניים”, “בזבזניים”, “מסוכנים” או “מיותרים”, לפחות בעיניהם.

כאן מה שעומד לצידו של המנהל/מנכ”ל המנסה להוביל מהלך זה, היא קודם כל אמונה עמוקה שלו כי קרא נכון את המגמה ואמונה עמוקה כי זו הדרך שנדרש לפעול בה, כמו גם תעוזה ומוכנות להתייצב מול מנהליו ולהתעמת עימם במידת הצורך.

גם קרדיט שצבר על פעולותיו בעבר בהחלט מסייע לו להשיג את מה  שרוצה.

 

 

 

ההבדל השלישי קשור לחוויית היכולת של העובדים– לאמונה הפנימית שלהם לגבי יכולותיהם להצליח בכל מצב (אשר מחוזקת בעקביות על ידי הארגון ) ולחיבור שרואים בין עשייתם בארגון ובין מערכת הערכים האישית שלהם.

 “זה כמו הקוסם מארץ עוץ. אנחנו מחפשים קוסם שיוצא לבקש לב, מוח, אומץ. הקוסם אומר שכבר יש לכם כל אלה.

כל מה שעליכם לעשות הוא להפעיל אותם. כשאתם מאמינים באני הכביר שלכם, שאי אפשר לגבור עליו, כל הדברים מתאפשרים”

(מארווה קולינס)

  אחד הדברים שמאד מחזקים את ההתמדה, הנחישות והתשוקה להצליח, בקרב העובדים היא הידיעה/ההבנה כי פעולותיהם יסייעו להשגת מטרה שהיא משמעותית מאד בעבורם לחייהם.

 

משמעות- מה שאתם עושים חייב להיות בעל חשיבות עצומה בעבורכם, באופן בו אתם מגדירים את ההצלחה האישית שלכם, ביניכם לביניכם. זה משהו שאתם מרגישים לגביו להט שכזה, שכאשר אתם עוסקים בו אינכם מודעים לזמן שחלף. זה משהו שאתם מוכנים לגייס אחרים לעשותו, אבל תמשיכו לעשותו למרות ביקורת ואולי אפילו תעשו זאת בסתר בחינם. למעשה זה דבר שאי אפשר לשלם לכם על מנת שלא תעשו אותו. (מתוך “הצלחה שנבנית לנצח”)

 

 

ההבדל הרביעי קשור למערכת  היחסים שפותחה עם לקוחות.

אם הארגון ככלל והאנשים בתוכו כפרט, ממותגים בעיני לקוחות כמומחים בתחומם, אמינים, איכותיים, נעים לעשות עימו/עימם עסקים, הם יודעים כי  במקרה ומשהו קורה יש גיבוי, “יש אבא ואמא” בכל שעה, הרי שיעדיפו לשמור לו נאמנות. 

 

“ההצלחה עוסקת בבניית קשרים בני קיימא ומתן שירות לזולת”

(עזים פרמג’י, יו”ר ויפרו, הודו)

יש מידה רבה של סבירות כי  גם אם יקוצצו תקציבים אצל הלקוחות, הרי שהם ישתדלו לפגוע בו במידה המועטה ביותר וברגע ש”הברזים ייפתחו” הוא  יהיה הראשון אליו יחזרו.                                                          

ארגונים אשר המשיכו לשגשג בתקופה זו, השכילו למצב עצמם בעיני לקוחותיהם כ”יועצי לקוח“,תוך מתן תחושה כי ההצלחה של

הלקוח חשובה להם. בתוך כך כאשר הלקוח נתקל בקשיים הוא יפנה להתייעץ עם הארגון וכאשר הארגון מגיע עם הצעה ללקוח בתחום מומחיותו, הלקוח ישקול אותה ברצינות מתוך מקום של אמון. (בייחוד אם בעבר הוכיח עצמו הארגון בכך שכאשר שמעו להצעותיו, הצליחו יותר ונמנעו טעויות.)  תוצאת הדבר פעמים רבות גידול בצבר ההזמנות שהוציא הלקוח לארגון, גם כשהתחרות קשה ומחיריו אינם הזולים בשוק.

 

“אין הרגשה נהדרת יותר בחיים,  אין חירות גדולה יותר מאשר לדעת שאתה יכול להיות אתה עצמך וכן חלק מחבורה מחויבת לעניין הרבה יותר גדול ממך”.

סנטור ג’ון מקקיין

הבדל חמישי קשור לרמת ההכרה והאמונה של כלל העובדים בחברה ובערך המוצרים המוצעים ע”י החברה בהשוואה למוצרים מתחרים ובכלל. יותר מכך,

 החיבור הערכי שלהם אל המוצרים ואל מה שנדרש מהם לעשות במסגרת תפקידם, מהווה נקודת חוזק משמעותית ביותר בזמנים כתיקונם ועוד יותר בזמני קושי ומשבר.

 

********

אם כך, מימדי המפתח אשר הימצאותם בכפיפה אחת יוצר ארגון משגשג באופן תמידי הם:

א.      יכולת ראייה לרחוק- יכולת לצפות מגמות וכוונים הרבה לפני אחרים (רמת הנהלה).

ב.       הערכות מקדימה.

ג.        אמונה אישית עמוקה  של האנשים בארגון, בעצמם  וביכולתם לבצע את הפעולות הנדרשות.

ד.       תעוזה- מוכנות להסתכן ולשלם מחירים.

ה.      חיפוש מתמיד אחר הזדמנויות וחדשנות- גם במצבים הקשים ביותר.

ו.        קשרים עמוקים עם לקוחות וספקים.

ז.        חווית משמעותיות המתחילה במס’ 1 בארגון ויורדת עד אחרון העובדים-קשור לחזון אישי וארגוני.

ח.      מיקוד- במה שחשוב.

              – בחיובי ולא בשלילי.

ט.      אמונה באיכות מוצרי החברה.

 *****

בשלב זה,  לו הייתם נשאלים מה מכל הנ”ל קיים אצלכם, מה הייתה תשובתכם האמיתית והכנה?

אני מניחה כי כמו רוב המנהלים והארגונים בעולם הייתם מציינים לעצמכם כי רק חלק מהנ”ל קיים אצלכם.

מן הסתם, גם אתם הייתם אומרים כי אין מספיק /אם בכלל, פעולות מחויבות המונעות מחזון אישי המחובר לחזון ארגוני, חסרה אמונה בלתי מעורערת של אנשיכם (ואולי גם שלכם עצמכם) בעצמם ויכולותיהם אשר מניעה אותם לפעולה ” בלתי רגילה” ובלתי ניתנת לעצירה נוכח כל מצב, בייחוד במצבים קשים/מאיימים. שחסר בשני הנ”ל יוצר פעמים רבות פגיעה בתעוזה, במיקוד וביכולת להפיק תוצאות עסקיות מצוינות.

 

אם זה מה שהייתם עונים ואתם גם רוצים לעשות משהו בעניין, דעו לכם כי לכך יש פתרון.

בניגוד למקובל לחשוב הוא אינו טמון בהקניה של עוד מיומנויות התנהגותיות (לניהול, מכירה,שווק, שירות וכו’) אלא הוא טמון ביכולתכם לעשות עבודה מנטאלית ממוקדת עם עצמכם ו/או אנשיכם על 5 מימדים קריטיים המנהלים אותם (ולא תמיד בידיעתם).

לשם כך בדיוק נוצרה תכנית  הסודות (האמיתיים) מאחורי ההצלחה”(c )  אשר מתמקדת בשיטה ייחודית להכשרה מנטאלית  המבוססת על שנים של נסיון וידע  אשר נצבר בעולם לגבי הדרכים המאפשרות מהפך בחשיבת אנשים ופעולותיהם, באופן שיתמוך בהפיכתם והפיכת ארגונם למנצחים ומצליחים בלתי ניתנים לעצירה באופן מתמשך .

 

רוצים לדעת עוד על תכנית “הסודות (האמיתיים) מאחורי ההצלחה”(c), שתסייע לכם לפרוץ קדימה?

אתם מוזמנים לפנות אלי ל: 050-7366726

 

 ” הגענו למסקנה כי על פי רוב, אנשים, צוותים וארגונים יוצאים מגדר הרגיל אינם אלא בני אדם רגילים העושים דברים יוצאים מגדר הרגיל-דברים שחשובים להם, דברים שבנפשם.

(פוראס ג., סטיוארט א., תומפסון מ. )

.

להצלחה שלכם!

רינה שינברג-מנכ”לית

SR – מהפך בארגון

*פיתוח כישורי ניהול להצלחה

*מומחית בהתמודדות ויציאה ממשברים

050-7366276

. נ.ב. יש לכם שאלות, מבקשים הבהרה על משהו מהכתוב? רוצים לשתף ? הרגישו חופשי לרשום לי שאלות ובקשות בתיבת התגובות שכאן למטה 

תגובה אחת to “הסודות שיהפכו אתכם למצליחנים ברמה עולמית-נחשפים”

  • מוני says:

    האתר שלנו זה אביגדור בגדי ילדים. אשמח לקבל תבנית ותובנות אך להיות מנהל מצוין בעסק מה שקראתי התרשמתי מאוד. יש לי שאלה 1. היה לי חנות בפתח תקוה לבגדי ילדים. ועכשו מאיזה סיבה אני עובד במחסן של אביגדור בגדי ילדים במחסן וקצת בחדר תצוגה אני לפעמים מתעצבן מהעובדים שלי יש אחד שמתחרה איתי הוא אומר את זה והוא מעצבן אותי זה עסק משפחתי אבל אני לא קובע לגבי העובדים אם בכלל בעסק אני מרגיש הרגשה לא טובה מה לעשות אני כרגע זה העבודה שלי מכוח הנסיבות בהמשך היה יותר דברים לעשות בעסק אשמח לקבל תשובה או בטלפון או באימל אש

    [Reply]

תרשמו את שאלותיכם , ואני אשיב לכם כאן בדף